|
|
|
Tweet |
|
|
|
Szolgálati nyugdíjba vonul Hatala József rendőr altábornagy, országos rendőrfőkapitány. Utódjának Papp Károly rendőr vezérőrnagyot javasolta Pintér Sándor belügyminiszter a kormányfőnek - közölte a Belügyminisztérium az MTI-vel.
A tárca közleményében azt írta: a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvény alapján február 3-án megszűnik Hatala József szolgálati viszonya, az országos rendőrfőkapitány szolgálati nyugdíjba vonul. Pintér Sándor felkérte az altábornagyot a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnöki feladatainak ellátására társadalmi megbízatásban, ezt Hatala József elfogadta. Az országos rendőrfőkapitánynak jelölt Papp Károly alkalmasságáról február elsején foglal állást az Országgyűlés illetékes bizottsága.
Dr. HATALA JÓZSEF r. altábornagy (Budapest, 1951. 02. 03.) 1980-ban a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolát, 1984-ben a Rendőrtiszti Főiskola átképző tanfolyamát végezte el, 1991-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem, Állam- és Jogtudományi Karán az állam- és jogtudományok doktorává avatták. 1983. február 16-ai hatállyal került a BRFK Közlekedésrendészet Balesethelyszínelő és Vizsgáló Osztály Helyszínelő Alosztály hivatásos állományába, járőr beosztásba. 1984. július 01-től vizsgáló, 1984. december 01-től fővizsgáló. 1988. augusztus 01-jei hatállyal a Közlekedésszervezési és Megelőzési Osztály állományába került kinevezésre osztályvezetői beosztásba, majd 1991. december 16-ai hatállyal, a Balesethelyszínelő és Vizsgálati Osztály osztályvezetője, egyben a Közlekedésrendészet vezetőjének szervezetszerű helyettese. 1992. október 01-jén az újonnan megalakult Közrendvédelmi Főosztály élére nyert kinevezést. A főosztályvezetői beosztása mellett 1994. június 01-től ellátta a főkapitány közrendvédelmi helyettesének esetenkénti helyettesítésével járó feladatokat. 1996. május 01-től a Rendőri Ezred megbízott parancsnoka, 1996. október 01-től a Készenléti Rendőrség parancsnok-helyettese (közbiztonsági), 1997. október 01-től a BRFK XX-XXIII. kerületi Rendőrkapitányság kapitányságvezetője. 1998. július 16-ai hatállyal került kinevezésre az ORFK Közbiztonsági Főigazgatójának, majd 2000. november 01-jei hatállyal országos rendőrfőkapitány-helyettes (közbiztonsági főigazgató). 2006. december 31-ei hatállyal a Magyar Köztársaság Elnöke szolgálati viszonyát a Rendőrség állományában végzett több évtizedes eredményes munkája elismerése mellett megszüntette és szolgálati nyugállományba helyezte.
Kényszerű, köztes nyugállománya idején az Országos Polgárőr Szövetség elnökségében tevékenykedett, és a Civil Biztonsági Szolgálat vezérigazgató-helyettese volt. Később saját vagyonvédelmi céget alapított Sziget-Véd Kft. néven. A tábornok vízimádó sportember - a kenu a szenvedélye, s alkalmanként 10-12 kilométert is lapátol. Csepeli patrióta, ezer szál köti Csepelhez, ahonnan nem is akar elköltözni.
Az 1960-as születésű PAPP KÁROLY rendőr vezérőrnagy - aki 2012 szeptemberétől az országos rendőrfőkapitány általános helyettesi posztját tölti be - ugyancsak a rendőrség honlapján olvasható életrajza szerint 1983-ban szerzett határőr tiszt és pedagógus szakos diplomát. Első tiszti beosztását határőr főhadnagyként Nagycenken töltötte be mint őrsparancsnok-helyettes. A rendőrség állományába 1990-be helyezték át, a Soproni Rendőrkapitányság bűnügyi osztályán volt nyomozó. Később a Vas Megyei Rendőr-főkapitányságon dolgozott, vezette a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányságot. Parancsnoka volt a Rendészeti Biztonsági Szolgálatnak 2007. június 15-től, majd a szolgálat szervezeti átalakítását követően a Készenléti Rendőrség parancsnoka. A belügyminiszter 2010 júliusától az Országos Rendőr-főkapitányság rendészeti főigazgatójának nevezte ki, mely beosztást 2011. június 30-ig, közfoglalkoztatási helyettes államtitkárrá történő kinevezéséig töltötte be. 2012. július 16-án a rendőrség átszervezéséért felelős miniszteri biztos lett. Pintér Sándor 2012. szeptember elsején kinevezte az országos rendőrfőkapitány általános helyettesének.
Forrás: mti.hu, police.hu, hvg.hu, zsarumagazin.hu
|
|
|
|