XXI. KERÜLETI HÍRHATÁR - Kosárlabda: Bajnoki cím és SZUPER Kupa győzelem!!!

EUR árfolyam
   393,76 Ft
   CHF árfolyam
   405,86 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | VÉLEMÉNY | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2011. 06. 05. 00:23

Kosárlabda: Bajnoki cím és SZUPER Kupa győzelem!!!
2010-2011-es verseny kiírásban mindent megnyert, amit csak lehetett a BOCI Travel BC Csepel Férfi Regionális kosárlabda csapata!

Ahhoz, hogy megismerjük jobban ezt a csapatot, vissza kell idézni a közelmúltat. Egészen pontosan a 2008-2009-es szezont. Ekkor harcolta ki az NB I/B-be való feljutást 15 évnyi, NB II-ben eltöltött esztendő után a BC Csepel!

Az ezt követő évben alakult egy csapat, amelyet Szabó Róbert, a Férfi Kiemelt Regionális Bajnokságba nevezett be a 2009-2010-es szezonra. Akkor a csapat átlag életkora 19 év volt (6 felnőtt korú játékos mellett, a junior korosztályból egészült ki a csapat kerete). Az első év az összeszokottság hiányának is köszönhetően nem sikerült jól. A bajnokságban 26 mérkőzésből csupán 13-at sikerült megnyerni, így végül a középmezőnyben zártunk a 8. helyen.

Az NBI/B Keleti csoportjában szereplő csapatnak szezon előtt még a legjobb 8-ba kerülés volt a cél, sajnos a bajnokság első harmadában már kiderült hogy nehéz lesz ezt a célkitűzést teljesíteni. Nálunk gyengébbnek tartott csapatok ellen sem tudtunk nyerni, és a téli szünetre utolsó előtti helyen állt a csapat. Ekkor Szabó Róbert az edzői poszt lemondása mellett döntött, de játékosainak sikerült meggyőznie Őt a maradásról. Jöttek is a meglepetés győzelmek, idegenben vertük a Bajai Bácska csapatát majd hazai pályán az Óbudai Kaszások csapatát. Amikor minden jónak és szépnek tűnk akkor jött egy idegenbeli mérkőzés az Eger ellen, 32 pontos vereséget szenvedtünk, ezután már csupán egy meccset sikerült megnyerni a bajnokság hátralévő részében. Az utolsó fordulóban az addigi utolsó helyen tanyázó DEAC csapatától is sikerült kikapnunk, így Szabó Róbert lemondott az NBI/B-s csapat vezetőedzői posztjáról.

Egy kicsit előre futottunk időben de nézzük csak hogy alakult az idei szezon a Regionális Kiemelt Férfi csoportban szereplő csapatnak. (Amelynek továbbra is Szabó Róbert volt a játékos-edzője.)

Az idei szezonban a célkitűzés a Regionális csapat számára az 1-3. hely megszerzése volt. Ebben a tudatban játszották meccseiket hétről-hétre, a győztes meccsek száma pedig csak nőtt és nőtt. Egészen a 17. fordulóig veretlenül vezették a bajnokságot, egy-két bravúr kosár mellett a szerencse is a csepeli fiúk mellé állt. Következett a 18. forduló az Újbuda TC-Öregfiúk ellen, ahol saját magukat győzték le a mieink.  - Hozzátenném: A pálya minősége kritikán aluli, balesetveszélyes, nem hogy felnőtt, utánpótlás meccsek lejátszására is alkalmatlan! – Ez a vereség jelzés értékű volt Szabó Róbertnek és csapatának, a bajnokság hátra lévő részében újabb vereséget már nem szenvedtek el a fiúk, így végül megérdemelten lett bajnok a BOCI Travel-BC Csepel csapata! (24 mérkőzésből 23 győzelemmel!)

Regionális kiemelt férfi csoport:

1. 1.     BOCI Travel-BC Csepel  24  23 – 1
  2. 2.     Bp. FOREX                       24  19 – 5
  3. 3.     Kőbányai Darazsak        24  18 – 6
  4. 4.     Újbuda TC Öregfiúk       24  17 – 7

(elért helyezés, csapatnév, lejátszott mérkőzés, győzelem, vereség)

A bajnokságban elért 1. helyezésnek köszönhetően lehetőségünk nyílt indulni a SZUPER Kupán. Ennek időpontja Május 21-22.(csoportmeccsek) és 28-29.-én(helyosztók), Helyszín: Bp. XXI. Tejút u. - Általános Iskola Tornaterme volt. A Szuper Kupán nyolc csapat indulhatott. Két darab négyes csoportba lettek beosztva a csapatok. A csepeliek az „A” csoportba kerültünk ahol ellenfeleink; Hajós DSE (Férfi A csoport 1. helyezettje) , Szent Pál Akadémia (Férfi A csoport 2. helyezettje), Victoria Híd-Unió SE (Férfi D csoport 2. helyezettje). Míg a „B” csoport: Bp. Forex (Regionális kiemelt bajnokság 2. helyezett), Kőbányai Darazsak (Regionális Kiemelt Bajnokság 3.helyezett), Centi SE (Férfi B csoport 2. helyezettje) , Szentendrei KS (Férfi C csoport 1 helyezettje).

Május 21.-én reggel 9 órakor, a Szent Pál Akadémia csapatával játszottunk, és rögtön a meccs elején gondjaink adódtak a védekezéssel, nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél centerével. Mind a védő mind a támadó palánk alatt a Szent Pál szedte a lepattanók nagy részét, így félidőben 46-42-re vezettek. A harmadik játékrészben sem változott a játék képe és a negyed végére 7 pontos hátrányba kerültünk. Dobásaink nem sikerültek, lepattanókat nem tudtunk szedni, szinte minden támadásból kosarat kaptunk így alakult ki a 89-74-es Szent Pál győzelem. Még aznap 16 óra 30 perckor játszottuk második csoportmeccsünket a Hajós Alfréd DSE ellen.

Ezen a meccsen mindenféleképpen nyernie kellett a mieinknek, hogy az első 2 hely valamelyikén végezzenek. Az első perctől kezdve irányítottuk a mérkőzést, az első játékrészt 12 ponttal megnyertük, majd félidőre tovább növeltük az előnyt (48-32). A Hajós csapata hiába próbált felzárkózni nem sikerült nekik így a harmadik negyedben is növeltük előnyünket, a záró 10 percben aztán kicsit kiengedett Szabó Róbert csapata és végül 87-77es győzelmet könyvelhetett el. Vasárnap következett az utolsó csoportmérkőzés a Viktória HÍD-Unio SE ellen. Papíron a legjobb csapat (Csepel) játszott a leggyengébb ellen (Viktória). A pályán az első félidőben nem lehetett észrevenni a több osztálynyi különbséget, ugyanis félidőben 39-37-re vezetett csupán a csepeli csapat. A harmadik negyedben változott a játék képe, elkezdett „játszani” a csapat és a negyed végére növelte előnyét 65-55-re. A záró negyedben teljesen elfáradt majd ember hátrányba került Viktória SE ellen végül igazolták mieink a papírformát, 95-65-ös győzelmet aratva. (Két győzelem 1 vereséggel zártuk a csoportkört, sajnos nem a mi kezünkben volt a sorsunk, a csoportban megszületett további eredmények miatt a Szent Pál – Hajós mérkőzésen múlt hogy 2. vagy 3. helyen zárjuk a csoportkört. Végül szoros meccsen de nyert a Szent Pál így, 2.-ok lettünk a csoportban. Következhetett a rájátszás az 1-4. helyért.

Május 28.-án 10:00-kor játszottuk az elődöntőt, az ellenfelünk a „B” csoport első helyén végzett csapata a Szentendrei KSE. A tét nagy volt, ha nyerünk, döntőt játszhatunk, ha kikapunk, akkor bronzmeccs. Hatalmas küzdelmet hozott a mérkőzés, az első negyedben nem bírt egymással a két csapat: 19-19-es döntetlennel zártak. A második negyedben az egyre hatékonyabb védekezésnek is köszönhetően 7 pontos előnyt tudtak kiharcolni mieink a félidőre (40-33). A második félidőben aztán teljesen átvette a meccs irányítását a Csepel. A  Szentendre csapata kétségbeesetten próbált kosarat szerezni, kevés sikerrel majd a záró játékrészben fizikálisan is kezdett fáradni az ellenfél, így végül magabiztos 11 pontos győzelmet könyvelhetett el Szabó Róbert és csapata (67-56).

Május 29.-én következett a SZUPER Kupa Döntője ahol a már jól ismert Kőbányai Darazsak volt az ellenfelünk. Idén a bajnokságban két győzelem volt a mérlegünk ellenük. Viszont ez egy kupamérkőzés volt, vagyis annál több, Kupadöntő! „Más a hangulata egy ilyen mérkőzésnek, el kell felejteni mind azt, ami eddig történt, és erre az egy meccsre összpontosítani!” hangzott el Szabó Róbert edzőtől a mérkőzés előtt az öltözőben.  A hangulatra nem lehetett panasz, 60-70 főnyi csepeli szurkoló gyűlt össze erre a mérkőzésre is. Végig bíztatták a fiúkat, olykor a pályára lépve a játékvezető döntését is kérdőre vonták a szurkolás hevében.

A mérkőzés 29.-én, vasárnap 14:00-kor kezdődött. Az első negyedben minimális előnyre tettek szert a mieink (22-20), a következő játékrészben a védekezés volt megint előtérben, mindössze 12 pontra futotta a Kőbánya támadó játékából, míg hazai oldalon 23 pontot termelt a Csepel. Félidőben 45-32 volt az állás. A harmadik negyed döntőnek is bizonyulhatott volna de nem így lett, ahelyett hogy tovább növelte volna előnyét a Csepel és eldöntötte volna idő előtt a mérkőzés sorsát, elszórakozta helyzeteit, a védekezésben is akadozott a gépezet, így a negyed végére a Kőbánya 58-57 re zárkózott fel. A záró játékrészre a már eddig is fantasztikus hangulatot sikerült fokoznia a szurkolóknak, így bele hajszolva mieinket a győzelembe. 75-67 re megnyertük a döntőt!!!

2010-2011-ben Regionális Kiemelt Bajnok és SZUPER KUPA győztes a BOCI Travel-BC Csepel férfi kosárlabda csapata!