Csepel szomszédságában, a Soroksári úton lévő OBI áruház előtt, a 2-es villamos végállomásánál hétfőn este egy kisteherautó a járműre várakozók közé hajtott, s elütötte őket. A tömegszerencsétlenséghez gyorsan kiérkező mentőket és tűzoltókat borzalmas látvány fogadta, szanaszét emberek feküdtek a földön, a furgon több tíz métert haladt a járdán, letarolva a várakozókat, s egyiküket az ütközés a villamos alá repítette, ahonnan a tűzoltók szabadították ki. A furgon 25 éves vezetője – akit a rendőrség őrizetbe vett, s ellene kettőnél több ember halálát eredményező közúti baleset gondatlan okozásának gyanúja miatt indult eljárás – (aki sérülés nélkül úszta meg a balesetet) állítólag elaludt a volánnál, ezért szaladt fel a járdaszigetre, s ütötte el a várakozók csoportját, akik között ma reggelre már háromra emelkedett az elhunytak száma. A fiatal férfi kihallgatásakor elismerte felelősségét, a rendőrség kezdeményezte előzetes letartóztatását.
A helyszínről négy életveszélyes és két súlyosan sérült felnőttet vittek kórházba: két nőt és két férfit koponya-, mellkas- és végtagsérülésekkel, két súlyos sérültet pedig végtagsérülésekkel. Az életveszélyes sérültek közül hárman végül meghaltak, negyedik társuk pedig továbbra is életveszélyes állapotban van.
Mit mond a törvény a közúti balesetekről? A Büntető törvénykönyv 187. paragrafusa szerint "aki a közúti közlekedés szabályainak megszegésével másnak vagy másoknak gondatlanságból súlyos testi sértést okoz, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. A büntetés három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget okoz; egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált okoz; két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz.
A szabályok szerint tehát a "halálos közúti baleset gondatlan okozása" vádpontban a bíróknak legalább egy év, legfeljebb öt év börtönt kell kiszabniuk. Ha két év börtönnél nem hosszabb a büntetés, akkor ezt enyhíteni lehet azzal is, hogy a szabadságvesztést felfüggesztik. Különlegesen indokolt esetben a bírók egyévesnél enyhébb szabadságvesztést is kiszabhatnak a vádlottakra.