|
|
|
Tweet |
|
|
|
A tűzoltóság tavaszi átszervezése óta Csepelen csak egy tűzoltóautó áll készenlétben: ha ez bevetésen van, és akkor történik valami, máshonnan kell riasztani járművet. Ez történt egy hónapja, amikor a csepeli tűzoltólaktanya közelében lévő szén-monoxid-mérgezéshez Pesterzsébetről indultak a tűzoltók. A katasztrófavédelem szerint az esethez így is 9 perc alatt kiértek, és az átszervezés nem veszélyezteti a mentést. A tíz emelőkosaras autóból öt hónapok óta szervizben van, a katasztrófavédelem doktorszolgálata pedig ma már csak este 7-ig működik – írta az index.hu.
Október 12-én reggel 8-kor riasztást kaptak a csepeli tűzoltók, hogy tűz van a csepeli Tas utcában. Nem volt nagy baj, csak egy kb. 3 négyzetméteres területen égett a szemét. A helyszínre a csepeli tűzoltólaktanya egyetlen tűzoltóautója vonult ki. Körülbelül negyed óra múlva azonban újabb riasztás érkezett. A csepeli laktanyától négy utcányira szén-monoxid mérgezés történt.
Az ember túlélési esélye ilyenkor attól függ, milyen gyorsan tudják kihozni az épületből, de a mentős nem kötelezhető arra, hogy bemenjen, főleg légzőmaszk nélkül. Ilyenkor a tűzoltók feladata mérni a szén-monoxid-koncentrációt, légzőkészülékben behatolni az épületbe, és minél gyorsabban kihozni a sérültet, majd megszüntetni a gázszivárgást, és kiszellőztetni az épületet. A csepeli laktanyában azonban nem volt másik tűzoltóautó, így Pesterzsébetről kellett indítani egyet. Mire ők kiértek, nem volt szükség beavatkozásra: a lakást kiszellőztették és a két idős ember holttestét már kihozták, egy ötéves kisfiút kórházba szállítottak, egy férfit a helyszínen láttak el a mentők.
A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság megerősítette: az este így történt, de határozottan visszautasították, hogy működési problémák lennének a testületnél. Az október 12-i csepeli szén-monoxid mérgezéshez például a riasztásról számított 6 percen belül kiértek a tűzoltók, ami európai szinten és Magyarország más területeihez viszonyítva kiváló teljesítmény, hangsúlyozta válaszában az FKI.
Az előzményekhez tartozik, hogy átszervezés keretében április elsejétől állami irányítás alá kerültek a tűzoltóságok. Megszüntették azt a 16 tűzoltó-parancsnokságot, amelynek korábban nem volt vonulós egysége. 2014 végéig 65 katasztrófavédelmi kirendeltség jön létre, amelynek alárendeltségében 104 hivatásos tűzoltó-parancsnokság, 65 katasztrófavédelmi őrs és 46 katasztrófavédelmi iroda működik majd. Az átszervezés jelentősen érintette a fővárosi tűzoltóságot. Budapesten több helyen csökkentették a készenléti járművek számát, és ezek egy részét a kijelölt 19 Budapest környéki településre irányították át, ahol az elmúlt évtizedben új lakóövezetek alakultak. Az erők szétosztásával és a kapacitások hatékonyabb kihasználásával az a cél, hogy csökkentsék a tűzoltók vonulási idejét. A tűzjelzés és a beavatkozás megkezdése közötti jelenlegi, országosan 25 perces időtartamot 10-15 percre akarják csökkenteni.
Forrás: index.hu
Csepel tűzvédelme nem romlott - állítja a csepeli polgármester a csepel.hu-n. BŐVEBBEN >>
|
|
|
|