|
|
|
Tweet |
|
|
|
Tegnapra kiderült, hogy ez egy igen bonyolult kérdésre adott igen leegyszerűsítő válasz. A jelenség ugyanis mélyenszántó tartalmi kérdéseket takar. Nem egy politikai jelenséggel, hanem a szereplők túlzott politikai flexibilitásával állunk szemben. A magyar nép, - és benne a csepeliek is - azt látják, hogy az a diktatúra határait feszegető Fidesz politika, nem jó az országnak. A vele szemben megalkotott heterogén politikai összeborulás viszont nem adott semmilyen garanciát arra, hogy a Fidesz ellenesség népi akarata, a kerületi politikai struktúrában is megjelenjen. A hatalmi manipulációkat, és az egyéni érvényesülésben rejlő egzisztenciális elemeket feltranszformálta a kialakult patthelyzet. Csepelen a Szabó Szabolcs országgyűlési képviselő által is támogatott, (és a Fidesz által is nagy jóindulattal nézett) Pákozdi József személyében megjelenő Bucka szövetség lett a mérleg nyelve. A választási kampányban azt mutatták, mintha ez a közösség is abban lenne érdekelt, hogy leváltsa a Fideszt. Olyan másfajta alakulatnak mutatták magukat, amelyik Takács Mónika személye mellett kitartva egy pártoktól, és politikai elvektől független népi mozgalomként szerepel.
A tegnapi nap nagy tanúsága, hogy ez alapvető tévedés! A Bucka szövetség laza alig érezhető elvi alapja, (inkább szabadossága) a gyakorlati adok-kapok rendszerben teljesen felőrlődött. A kompromisszumkészség mutatásában elment odáig, hogy feladta a Fidesz bírálatának korábban hirdetett elemeit, és kézzelfogható haszonszerzés vált a politikai tőke beváltásának eszközévé. Ez volt az első lépés, ami megrepesztette a demokratikus közösséget összetartó laza háló burkát. A korábban szövetkező pártok, - határozott ellenerővé válása helyett - periférikus, felaprózott epizódszerepbe kényszerültek. Az alakuló képviselő-testületi ülésre kiderült, hogy a Bucka a Fidesz része! Nem rés, hanem bástya a hatalmi struktúrájában. Az alakuló ülésre kiderült paktum szerint, nem ellenszere, és fékező ereje, sokkal inkább fenntartója, és erősítője az antidemokratikus, - esetenként önkénybe hajló - csepeli fideszes hatalomgyakorlásnak.
Aki a Buckára szavazott, azt hitte, hogy egy új politikai alakulatra szavazott. Az alakuló ülésen szembesülhetett vele, hogy erről szó sincs. Az elveket háttérbe szorító alakulat mögött nincs politikai innováció, ezért a gátak és erkölcsi határok nélküli szervezet hamar, és egyértelműen a Fidesz uszályába került. Úgy látszik, hogy annak feltétlen, és kritikátlan kiszolgálójává vált. Így kiderült, hogy a Bucka kiválásával nincs politikai erő a Fidesz agresszivitás megállítására. Azoknak a szervezeteknek a képviselői, akik korábban az együttműködésben látták fennmaradásuk és káderállományuk fenntartását, elbizonytalanodtak. Ezek az erők, a politikai eljelentéktelenedéstől való félelem miatt, - az alakuló KT ülésen - különállásuk jeleinek feltranszformálásában, a hatalomhoz való, egyre gyorsuló közeledésben vélték megtalálni új arcukat.
A Munkásotthon igazgatója pedig diszkréten megkérte az ellenzéki tömörülés tagjait, hogy ezentúl üléseit, megbeszéléseit ne az épületben tartsák.
Az alakuló képviselő-testületi ülés végére egyértelművé vált, hogy a következetesen kitartó Fidesz politika ellenzői a DK, az MSZP, és a Momentum politikusaiból alakult képviselői kör maradt. A 18 fős képviselő-testületből tehát hat főre (1/3-ra) zsugorodott a tartalmi változást akarók köre.
Pedig az idei pártokat is megmérő csepeli EU-s politikai választáson ez a grémium magában több szavazatot kapott, mint az itteni Fidesz!
Úgy látszik, nem csak ingyen vacsora nincs, de a nagyvonalúságnak, a toleranciának, és a bizalomnak is meg kell fizetni az árát. Nem kicsit, nagyon!
2019-11-07 HGy Forrás: Facebook |
|
|
|